close

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Aktualności
19.12.2016 MASZYNY I URZĄDZENIA

Od 2014 roku do naszej oferty dodaliśmy następujące maszyny i urządzenia do drewna:

1. Rozwieracz pił taśmowych RPT -60

Rozwieracz przeznaczony jest do rozwierania zębów pił taśmowych w zakresie szerokości 20÷50 mm i grubości rozwieranych pił 0,8÷1,25 mm w sposób szybki i łatwy.

Rozwieranie zębów odbywa się ręcznie przez naciśnięcie dźwigni, wykonując ruch przeciwny następuje przesunięcie piły na kolejne zęby. W zależności od rodzaju piły ustawiamy sposób i wielkość rozwarcia, np. w piłach do traków taśmowych ustawiamy układ jeden ząb prosty i dwa rozchylone. W takim cyklu rozwieracz jednocześnie rozwiera dwa zęby, a jeden przepuszcza.

 

2. Ostrzarka do pił taśmowych OPT-60

 

Maszyna jest przeznaczona do ostrzenia pił taśmowych w przedziale szerokości 32÷60 mm i maksymalnej długości 6000 mm ściernicą borazonową z użyciem cieczy smarująco - chłodzącej.

Ostrzarka jest urządzeniem półautomatycznym, pozwalającym zaprogramować ilość cykli ostrzenia oraz określoną liczbę zębów.

Posiada zintegrowane cztery podpory podtrzymujące piłę, których wysokość jest regulowana pokrętłem.

 

3. Tensometr TPT-67

Przyrząd do pomiaru naprężenia pił taśmowych. Pokazuje rzeczywistą wartość naprężeniana pile taśmowej.

Galeria
Pliki do pobrania
Nasze filmy
Inne aktualności
25.01.2017 NOWA LASEROWA METODA ZNAKOWANIA NARZĘDZI
brak

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż na przełomie roku 2016/2017 nasza firma wdrożyła laserową technologię znakowania produkowanych przez nas narzędzi trzpieniowych. Nowy system...

Więcej
19.12.2016 OPTI
brak

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na piły taśmowe z serii OPTI.

Więcej
Fabryka Narzędzi Skrawających 'FENES' S.A.

ul. gen. Franciszka Kleeberga 2

08-110 Siedlce 

tel. +48 25 632 52 51