close

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Technologia

Technologie

Technologie, fachowa wiedza, doświadczenie

Przez lata istnienia systematycznie wprowadzamy rozwiązania oparte na osiągnięciach światowej techniki, jak i doświadczeniu i wiedzy własnego zespołu badawczo - rozwojowego. Motorem naszego działania jest fachowa wiedza i ambicje.

Park maszynowy

Stale unowocześniamy park maszynowy oraz wprowadzamy technologie dające pewność, że nasz klient otrzyma produkt spełniający jego oczekiwania. Obecnie dysponujemy bazą produkcyjną, która pozwala na realizację szerokiego asortymentu produktów dla nawet najbardziej wymagających klientów. Maszyny obsługuje wykwalifikowana i doświadczona kadra pracownicza, a proces produkcyjny jest w sposób ciągły monitorowany zgodnie z procedurami ISO 9001. Dzięki temu mamy pewność, że w ręce naszych klientów trafia produkt, który w pełni zaspokoi ich oczekiwania.


Materiały produkcyjne renomowanych producentów

Dostawcami materiałów oraz półfabrykatów do produkcji są renomowane firmy, gwarantujące najwyższą jakość swoich wyrobów potwierdzoną atestami dostaw.


Narzędzia trzpieniowe

Precyzyjną obróbkę narzędzi wykonujemy na szlifierkach sterowanych komputerowo - obrabiarkach CNC WALTER i ITM.

Dużą grupę narzędzi trzpieniowych poddajemy operacji polerowania i docierania na urządzeniach CNC marki Otec, która zwiększa trwałość i wydajność pracy narzędzi.

 

Pomiar narzędzi trzpieniowych podczas kontroli jakości dokonywany jest na nowoczesnym,
5-osiowym urządzeniu pomiarowym Genius 3 firmy Zoller.

Obróbka cieplna narzędzi przeprowadzana jest w piecach próżniowych Seco Warwick, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości powierzchni narzędzi, braku wżerów i odwęglenia powierzchniowego, odporności na korozję, większej plastyczności przy tej samej twardości narzędzia.

 

Piły taśmowe

Technologia uzębienia taśm wykonywana jest z wykorzystaniem nowoczesnej linii produkcyjnej firmy Normac i innych szlifierek CNC, czego efektem jest uzyskanie wysokiej jakości pił charakteryzujących się bardzo dokładną i powtarzalną geometrią ostrza.

Proces rozwierania pił odbywa się na numerycznych, w pełni automatycznych rozwierarkach firmy Alo Center AB. Całość procesu rozwierania jest monitorowana przez system kamer, co zapewnia bardzo dokładne i powtarzalne rozwieranie pił.

Obróbka cieplna pił bimetalowych jest w pełni wykonywana w piecach tunelowych firmy Ruhstrat. Urządzenia te zapewniają wysoką jakość obróbki cieplnej – prawidłową strukturę i twardość.

Bardzo istotna technologicznie operacja prostowania pił odbywa się za pomocą prostowarki marki Kesel w celu zapewnienia odpowiedniej prostości wzdłużnej pił.

Galeria
Fabryka Narzędzi Skrawających 'FENES' S.A.

ul. gen. Franciszka Kleeberga 2

08-110 Siedlce 

tel. +48 25 632 52 51