close

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Aktualności
18.01.2024 Ulepszona seria automatycznych przecinarek taśmowych PTE!

Przecinarki taśmowe automatyczne to rodzaj zaawansowanych maszyn do cięcia metali, które są zaprojektowane do automatycznego wykonywania precyzyjnych cięć na różnych materiałach metalowych. Oto kilka kluczowych cech i funkcji przecinarek taśmowych automatycznych:

  1. Automatyczny Proces Cięcia: Przecinarki taśmowe automatyczne są zdolne do automatycznego przemieszczania się po materiale i dokonywania cięć bez konieczności interwencji operatora po każdym cięciu.

  2. Programowalność: Posiadają funkcje programowalne, co oznacza, że można je skonfigurować do cięcia różnych długości, ilości i kształtów materiałów. Operator może zdefiniować różne programy cięcia.

  3. Panel Sterujący: Zazwyczaj wyposażone są w panel sterujący, który umożliwia operatorowi programowanie parametrów cięcia, monitorowanie procesu cięcia oraz dostęp do różnych funkcji i ustawień maszyny.

  4. Napęd Taśmy: Wykorzystują specjalną taśmę piły, która porusza się w sposób ciągły i precyzyjny, umożliwiając efektywne i dokładne cięcia. Taśmy te są często wykonywane z hartowanych stali, aby zapewnić trwałość i wydajność.

  5. Systemy Chłodzenia: Posiadają systemy chłodzenia, które zapobiegają przegrzewaniu się narzędzi tnących podczas procesu cięcia, co jest kluczowe dla utrzymania jakości cięcia i przedłużenia żywotności narzędzi.

  6. Transporter Wiórów: Automatyczne przecinarki taśmowe zazwyczaj mają systemy transportujące wióry metalowe generowane podczas cięcia, co pomaga utrzymać czystość na stanowisku pracy.

  7. Precyzyjność i Powtarzalność: Dzięki automatycznym procesom i zaawansowanym systemom sterowania, przecinarki taśmowe automatyczne zapewniają wysoką precyzję cięcia oraz powtarzalność, co jest istotne w produkcji na dużą skalę.

Przecinarki taśmowe automatyczne są powszechnie stosowane w przemyśle metalurgicznym i obróbce metali, zwłaszcza tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i efektywnego cięcia dużych ilości materiałów przy zachowaniu wysokiej jakości i dokładności.

Przecinarka taśmowa PTE-S 280 automatyczna do metalu Przecinarka taśmowa PTE-S 350 automatyczna do metalu Przecinarka taśmowa PTE-S 400 automatyczna do metalu

Inne aktualności
29.02.2024 Stoisko PAIH na Global Industry PARYŻ 2024 - 27-28 marca 2024
brak

Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach Global Industry w Paryżu - nasze stoisko będzie dostępne w dniach 27-28 marca 2024 przt numerze całkowitym 5H64 razem z Polską Agencją Inwestycji i...

Więcej
24.01.2024 Spotkaj się z nami w Meksyku na EXPOMAQ 2024 - Exposición Internacional de Máquinas - Herramienta y Tecnología para Manufactura
brak

Data : 18.06.2024 00:01 - 20.06.2024 23:59 (czas środkowoeuropejski) Lokalizacja : Mexico, León ExpoMaq to wiodąca wystawa obróbki metali,...

Więcej
29.11.2023 Oferta pracy
brak

Fabryka Narzędzi Skrawających FENES S.A. zatrudni na stanowisko:   Specjalista ds. Analiz Ekonomicznych i Controllingu

Więcej
Fabryka Narzędzi Skrawających 'FENES' S.A.

ul. gen. Franciszka Kleeberga 2

08-110 Siedlce 

tel. +48 25 632 52 51